Kinema

“Java e Filmit Shqiptar”, së shpejti në Gjermani

“Java e filmit shqiptar 2019” do të mbahet në disa qytete të Gjermanisë përgjatë datave 11-14 korrik, përcjell albinfo.ch.

Organizatorët nga Besa Foundation kanë bërë të ditur se këtë herë do të shfaqet filmi “Home sweet home”, i regjisorit Faton Bajraktari.

Filmi do të prezentohet në këto qytete: Moosburg, Renensburg, Munchen dhe Augsburg.

Adresat dhe oraret e shfaqjes së filmit për secalin qytet, i gjeni në njoftimin e mëposhtëm:

Java e Filmit Shqiptar ne Bayern 2019!

Publiée par Besa Foundation e.V. sur Mardi 2 juillet 2019