Kosova

Ka përfunduar takimi trilateral në Ohër

Takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësim të shefit të diplomacisë evropiane, Josep Borrell dhe emisarit për dialogun, Miroslav Lajçak, ka përfunduar pas një orë diskutimesh.

Ende nuk është bërë e ditur nëse palët janë dakorduar për planin e zbatimit të marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve.

Takimi është mbajtur në Ohër të Maqedonisë së Veriut.