Shqipëria

Katër persona humbin jetën nga e njëjta familje në aksidentin në afërsi të Tiranës

Një aksident me bilanc lufte ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në aksin Elbasan-Tiranë.

Nga kjo ngjarje tragjike numërohen katër viktima të së njëjtës familje dhe një i plagosur, raportojnë mediat shqiptare.

Burime zyrtare të policisë raportojnë se në afërsi të një qendre tregtare, mjeti me drejtues shtetasin  A. A., ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke u përplasur me bordurën e rrugës, përcjell albinfo.ch.

Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë pasagjerët; V. B; B. B; F. B; Xh. B, ndërsa drejtuesi i mjetit A. A ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.