Muzikë

Këngëtarja Miley Cyrus do të vijë në Prishtinë

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus, do të performojë në Sunny Hill Festival në Prishtinë, përcjell albinfo.ch.

Lajmin e ka bërë të ditur këngëtarja Dua Lipa, përmes një videoje në Instagram.

“Do të shkojmë në Kosovë, me mbretëreshën e Kosovës, Duan”, thotë Cyrus përmes kësaj videoje.

Po ashtu, në këtë festival do të performojë edhe Calvin Harris.

Festivali Sunny Hill këtë vit pritet të mbahet gjatë datave 2, 3 dhe 4 gusht 2019.

Biletat tashmë ka kohë që kanë dalë në shitje. Varësisht prej kategorisë, çmimet e biletave variojnë nga 40 deri në 200 euro, përcjell albinfo.ch.