Lajme

Konfiskohen 22 qese me heroinë në Gjilan, arrestohen dy persona

Janë konfiskuar 22 qese apo 1kg e 744.4 gram me substancë narkotike të llojit heroinë, njofton Policia e Kosovës.

Kjo sasi e drogës është gjendur në një shtëpi të një personi në Gjilan.

Përveç këtyre, në shtëpinë e tij janë konfiskuar edhe dy peshore digjitale dhe një veturë.

“Në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata është shoqëruar në polici i dyshuari mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit është kontrolluar shtëpia e tij dhe e nipit të tij, të dyshuarit mashkull kosovar, ku si prova materiale janë gjetur dhe sekuestruar: dy peshore digjitale, 22 qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit heroinë në peshë 1 kg e 744.4 gram, dhe një veturë.

Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, bën të ditur policia.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI