Boks dhe mundje

Maliqaj: Viti i parë i mbarë dhe i mirë, në 2019-ën mund të garoj edhe për titull në Zvicër (Video)

“Viti i parë në boksin profesional ishte i mbarë dhe i mirë”, kështu shprehet boksieri shqiptar në Zvicër, Egzon Maliqaj në deklaratën për albinfo.ch, pas përfundimit të ndeshjes së fundit të vitit 2018-të, kundër ukrainasit, Roman Zinchenko.

Maliqaj planifikon që vitin e ardhëshm të ketë katër deri në gjatë ndeshje, një mund të jetë për titull.

Për më tepër, ndiqeni intervistën e boksierit Egzon Maliqaj në videon e mëposhtme.