Maqedonia

Maqedoni e Veriut: 434 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 3.026, ndërsa janë regjistruar 434 raste të reja me COVID-19.

Shkup – 195, Manastir – 41, Prilep – 26, Kavadar – 20, Kumanovë – 17, Ohër dhe Berovë nga 12, Tetova dhe Veles nga 11 nga një, Shtip – 9, Koçani – 8, Sveti Nikollë, Kriva Pallankë, Dellçevë dhe Demir Hisar nga 7, Gjevgjeli – 6, Strumicë, Resnjë dhe Vallandova nga 5, Radovishi dhe Vinicë nga 4, Kratovë dhe Makedonska Kamenica nga 3, Negotinë – 2, Kërçovë, Dibër, Probishtip, Bogdanci, Krushevë, Makedonski Brod dhe Demir Kapi nga 1.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 421 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 persona të vdekur: 4 të vdekur nga Shkupi (46, 65, 79 dhe 79), 2 të vdekur nga Manastiri (83 dhe 84) dhe një i vdekur nga Velesi (73), Kavadari (72), Koçani (67), Dellçevë (70), Krushevë (69) dhe Radovish (76).

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI