Lajme

Maqedoni e Veriut: Rezultatet nga rreth 80% të votave të numëruara

Nga përpunimi i rezultateve në 2,773 vendvotimeve, respektivisht nga rreth 80 për qind e vendvotimeve, prin koalicioni “Mundemi”, i udhëhequr nga LSDM-ja me 36.54 për qind të votave, shkruan Alsat, përcjell albinfo.ch.

E dyta renditet VMRO-DPMNE me 35.61 për qind.

BDI me 10.06 për qind.

Koalicioni ASH- Alternativa me 8.31 për qind.

Partia e Majtë ka 4.03 për qind,

PDSH 1.4 për qind dhe Integra 1.37 për qind.