Lifestyle

Mimiks fiton çmimin “Vepra më e mirë zvicerane”

Këngëtari Mimiks ka fituar çmimin për “Veprën më të mirë zvicerane” në MTV EMA 2017.

Në garën për “Veprën më të mirë zvicerane” ishte edhe shqiptari Shkelzen Kastrati, që njihet me emrin skenik Xen.

Mimiks me hitet e tij ka arritur të mposhtë Lo&Ledu, Pegasusin, Xen dhe Zuri West, shkruan Albinfo.ch.

Me çmim të MTV EMA 2017 sivjet dolën Dua Lipa si “Artistja më e mirë e re” dhe Ermal Meta si “Vepra më e mirë italiane”.

Të gjithë fituesit në MTV EMA

Të dielën në mbrëmje është mbajtur ceremonia e njohur e çmimeve muzikore MTV EMA 2017.

Rita Ora ishte prezantuesja e ceremonisë, ndërsa me çmim nga kjo ceremoni doli Dua Lipa, që fitoi në kategorinë për Artistin më të mirë të ri.

Cilët janë të gjithë fituesit mund të shihni më poshtë:

Kënga më e mirë:

Shawn Mendes – “There’s Nothing Holdin’ Me Back”

Artisti më i mirë:

Shawn Mendes

Pamja më e mirë:

Zayn

Artisti më i mirë i ri:

Dua Lipa

Pop më i mirë:

Camila Cabello

Video më e mirë:

Kendrick Lamar – “Humble”

Live më i mirë:

Ed Sheeran

Elektronika më e mirë:

David Guetta

Roku më i mirë:

Coldplay

Hip-hopi më i mirë:

Eminem

Alternativë:

Thirty Seconds to Mars

Depërtimi më i mirë

Hailee Steinfeld

Ikona globale

U2