Kosova

Osmani: Kosova, mirënjohëse për mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar kryeministrin britanik, Rishi Sunak, në Komunitetin Politik Evropian, përcjell albinfo.ch.

“Zhvillimet e fundit në rajon dhe bashkëpunimin e fortë Kosovë-Britani e Madhe”, kanë qenë temë diskutimi mes Osmanit dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Rishi Sunak.

Liderët u takuan në kuadër të samitit të liderëve evropianë në Moldavi.

“Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e qëndrueshme të Mbretërisë së Bashkuar dhe përkushtimin tonë të vazhdueshëm për të vazhduar përpjekjet tona të përbashkëta për paqen dhe sigurinë afatgjatë”, ka shkruar Osmani në Twitter të premten.