Kinema

PriFest hapet me filmin “Fusha e mëllenjave”

Gjatë mbrëmjes së sotme, në Prishtinë është hapur edicioni i 11 i Festivalit Ndërkomëbtar të Filmit, PriFest, përcjell albinfo.ch.

Filmi i metrazhit të gjatë “Fusha e mëllenjave” i regjisores Arzana Kraja ka hapur këtë edcion të PriFest-it.

Sipas raportimit të agjencisë së lajmeve KosovaPress, ky film u prit mjaft mirë dhe me plot emocione nga audienca.

“Mysafirët u pritën në tapetin e kuq, nën tingujt e bendit “Dont’t listën to your neighbors”, shkruan tutje KP.

Në ceremoninë e hapjes ka marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është shprehur i lumtur për këtë arritje të kinematografisë.