Lajme

“Rolling Stones” paralajmërojnë Trump të mos përdorë këngët e tyre

Grupi muzikor i rokut ‘Rolling Stones’ kanë paralajmëruar Presidentin e SHBA-së, Donald Trump, se ai mund të përballet me veprime ligjore nëse vazhdon të përdorë këngët e tyre në tubimet e tij të fushatës.

Në fillim të këtij muaji, familja e muzikantit rock, Tom Petty, lëshoi ​​një letër për fushatën Trump mbi përdorimin e paautorizuar të këngës së tij ‘I Won’t Back Down’ në tubimin në Tulsa.

BMI raportohet se ka njoftuar fushatën e Trump në emër të Stones se përdorimi i këngëve të tyre pa leje do të përbëjë një shkelje të marrëveshjes së saj të licencimit dhe do të jetë subjekt i veprimit juridik.

Në një deklaratë të postuar në Twitter, familja tha se artisti i ndjerë “nuk do të dëshironte kurrë që kënga e grupit të përdoret në një fushatë të urrejtjes”, shkruan “BBC”, përcjell albinfo.ch.