Bota

Tërmet në Greqi

Bëhet fjalë për një tërmet 4.8 ballë të shkallës Rihter

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë paraditen e kësaj të enjteje.

Bëhet fjalë për një tërmet 4.8 ballë të shkallës Rihter, i cili lëkundi ishullin e Samos.

Tërmeti kishte një thellësi prej 12 kilometrash, ndërkohë që lëkundjet krijuan panik te banorët dhe pushuesit.

Gjatë kësaj vere Greqia është goditur disa herë nga tërmete, duke krijuar panik të madh.

Fatmirësisht nga tërmeti i sotëm, përveç disa dëmeve të vogla në objekte, nuk ka të lënduar.