Lajme

Vedat Muriqi preket nga vdekja e ushtarëve turq, thotë se kjo ndikoi në lojën e tij

Vedat Muriqi ka folur pas ndeshjes së mbrëmshme ku kanë luajtur kundër Antalyaspor ndeshje kjo e cila përfundoi me barazim 2-2.

Po ashtu në këtë ndeshje shënoi gol edhe Muriqi i cili festoi golin e tij me përshëndetje ushtarake në shenjë respekti për ushtrinë turke të vrarë në Siri.

E në deklaratën e tij Muriqi tha që kjo vdekje ka ndikuar në lojën e tyre, transmeton indeksonline, përcjell albinfo.ch

“Ushtarët tanë heronj u martirizuan. Në këtë mjedis, është e vështirë të luash ndeshje, ka gjëra më të rëndësishme se futbolli. Shpresoj se nuk do të humbasim më shumë. “

Po ashtu pas shumë kohësh Muriqi arriti të shënoj gol dhe foli edhe për këtë duke thënë “Unë shënova sot, por ne nuk mundëm të fitonim. Nuk do të shkojë kështu, fati do të qeshë me ne. Shpresoj se do të fitojmë javën tjetër. “