Lajme

Vjosa Osmani thërret mbledhjen e kryesisë për nesër

Nesër pritet të mbahet mbledhja e e parë e Kryesisë së Kuvendit, nën drejtimin e Vjosa Osmanit.

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet me kryetarët e grupeve parlamentare dhe në rend dite është:

-Propozimi për formimin e komisioneve parlamentare dhe

-Të ndryshme.

Osmani është zgjedhur në krye të Kuvendit në seancën e së hënës, pasi që Glauk Konjufca u propozua nga Albin Kurti si ministër i Punëve të Jashtme, përcjell albinfo.ch.