Futboll

Xhaka pas ndeshjes në stadiumin “Fadil Vokrri”: Nder dhe privilegj

Gjatë mbrëmjes së djeshme, në stadiumin “Fadil Vokrri” është mbajtur një ndeshje me karakter humanitar, shkruan albinfo.ch.

Ekipet e udhëhequra nga Milot Rashica dhe Granit Xhaka shënuan barazim në ndeshjen e mbrëmshme.

Gjatë ditës së sotme, futbollisti shqiptar Granit Xhaka ka psotuar një video, me pamje gjatë qëndrimit të tij në Prishtinë.

Xhaka është shprehur i emocionuar që luajti në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe ka thënë se për të është nder që festoi 20 vjetorin e clirimit të Kosovës po në këtë stadium, përcjell albinfo.ch.

“Nder dhe privilegj, kur feston me stadiumin plotë 20-të vjetorin e çlirimit të Prishtinës, vendlindjes së prindërve të mi. Vërtetë isha i emocionuar si kurrë më parë, pasi që po zhvilloja ndeshjën në stadiumin që mban emrin e legjendës “Fadil Vokrri”, po ashtu përkrahja që marr nga Kosova ime më jep motiv dhe forcë të punoj e ku do që jam të tregoj se nga i kemi rrënjët”, ka shkruar Xhaka.