Sporte Luftarake

Xhudistja Flaka Loxha i sjell medalje të artë Kosovës

Xhudistja Flaka Loxha i ka siguruar një medalje të artë Kosovës në Kupën Europiane të xhudos për juniorë “Sarajeva 2019”, përcjell albinfo.ch.

Siç ka njoftuar trajneri Driton Kuka, Flaka u zgodh fituese në kategorinë 57 kilogramë.

Në gjysmëfinale, ajo mposhti serben Marica Perisiq, e më pas në luftën për medaljen e artë mposhti holandezen Van de Meeberg.

“Performancë e mirë dhe premtuese për Evropianin dhe Botërorin U21”, ka shkruar Kuka.

Medalja e artë për Flaken kategoria 57kg!IJF World Cirkuit!EJU European Cup Juniors Sarajevo 2019Në finale mposhti…

Publiée par Driton Toni Kuka sur Samedi 6 juillet 2019