Futboll

Zhegrova rikthehet te Genk, në Belgjikë

Edon Zhegrova do të kthehet në Belgjikë te Genk.

Portali zviceran i futbollit, ‘Fussballinfos.ch’, bën të ditur anësori i Kosovës, do të rikthehet te Genk në Belgjikë.

Basel ka pasur mundësinë e fundit për blerjen e përhershme të Zhegrovës në muajin mars, por kriza e shkaktuar nga COVID-19, kishte bërë që zviceranët të hezitonin për një gjë të tillë.

Zhegrova te Basel ishte huazuar në shkurt të vitit 2019, dhe tashmë me këtë skuadër ka fituar Kupën e Zvicrës.