Kosova

13-vjeçarja shqiptare shpallet kampione Evrope për shah

Kler Çaku, me 7 fitore dhe 2 barazime është shpallur KAMPIONE EVROPE, në Kampionatin e Rapidit, që sapo mbaroi në Slloveni, përcjell albinfo.ch.

Kjo fitore vjen, vetëm pak orë përpara ngjarjes së jashtëzakonshme, për sportin shqiptar.

Kler është gjithashtu, pjesëmarrëse ne Kupën Europiane të Klubeve 2023, me ekipin Teuta. Një skaudër që premton garë të fortë, në kompeticionin më të madh sportiv europian, të vitit.

Lajmin e bëri të ditur Federata Shqiptare e Shahut.