Muzikë

DJ Diplo vitin tjetër në Kosovë?

Sunny Hill Festival i cili u shënua për të dytën herë radhazi në Prishtinë, po fillon të bëhet traditë.

Ky festival për tri ditë radhazi ka mbledhur artistë kosovarë e ndërkombëtarë.

Këtë vit dy mysafirët special ishin Miley Cyrus dhe Kalvin Harris.

Por si duket pjesmarrja e këngëtarëve i ka lënë mbresa edhe një Dj të njohur ndërkombëtarisht.

Dj Diplo, i cili është edhe producent i shumënjohur amerikan, ka thënë se vitin e ardhshëm do të vijë në Kosovë, shkruan Albinfo.ch.

Në disa fotografi të postuara të këngëtares kosovare me famë botërore Dua Lipa, Diplo ka shkruar:” Do të vijë vitin tjetër”.