Lajme

Francë: Afro 30 mijë raste të reja me COVID-19 në 24 orë

Franca ka regjistruar 29.837 raste me koronavirus në 24 orët e fundit dhe është raportuar për 85 viktima të reja. Shifrat janë më të ulëta se ato të së shtunës, kur u regjistruan 32.427 raste të reja dhe 90 viktima.

Numri total i të infektuarve në Francë që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 897.034, ndërsa numri i të vdekurve është 33.477, shkruan “Reuters”, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI