Kosova

Kosovë: Tubim mbështetës për presidenten Osmani e kryeministrin Kurti

Qytetarë të shumtë janë mbledhur në Sheshin Skënderbeu në Prishtinë në mbështetje të presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti. Protesta nuk dihet nga kush është thirrur, por asaj i janë bashkuar një numër i madh i qytetarëve me moton “Marshojmë për Qeverinë”, raporton televizioni publik i Kosovës, transmeton albinfo.ch.

Qytetarët mbajnë flamur kombëtarë dhe të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Me slogane në duar protestuesit kërkojnë nga opozita “që ta mbështesin qeverinë, e jo Serbinë”. E po ashtu protestuesit ftojnë opozitën të jetë konstruktive në kuvend. Ata thonë se “pushteti merret me vota, jo me grushte”.