Kosova

Në Ambasadën e Kosovës në SHBA nderohet Afrim Bunjaku

Gjatë ditës së sotme, në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë mbledhur pjesëtarë të komunitetit të diasporës dhe miku i Kosovës, ambasadori William Walker, për të nderuar heroin Afrim Bunjaku, i cili u vra në sulmin e së dielës në Banjskë.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga ambasada përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ku u tha se bashkatdhetarët kanë nderuar aktin heroik të rreshterit Bunjaku.

“Bashkatdhetarët tanë kanë nderuar aktin heroik të rreshterit Bunjaku, i cili dha jetën në mbrojtje të rendit dhe ligjit, integritetit territorial dhe sovranitetit të Republikës së Kosovës. Për nder të heroit Afrim Bunjaku, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare, gjeneralmajor Arben Kingji dhe ambasadori i Shqipërisë në SHBA, Ervin Bushati, vizituan Ambasadën e Kosovës në Uashington, D.C.”, thuhet në njoftim.