Kuzhina shqiptare

Patate të skuqura

patate te skuquraPërbërësit:

•       1 kg patate,
•       2 lugë gjalpë,
•       1 qepë,kripë.

Përgatitja:

Patatet e lara zihen, qërohen dhe priten në rrathë.

Në tigan shkrihet gjalpi dhe në të skuqen nga të dyja anët patatet e ziera dhe qepa e prerë në rrathë.

Mbi hidhet vegetë dhe piper.

Nëse mbi patate hidhet lëngu i mishit të pjekur, ato janë edhe më të shijshme.

Ju bëftë mirë!


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI