Lajme

Zviceranët nuk i nënshtrohen më karantinës në Mbretërinë e Bashkuar

Ata që udhëtojnë nga Zvicra nuk do të duhet më të izolohen për dy javë kur të arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar, kanë njoftuar autoritetet e Mbretërisë së Bashkuar.

Të premten, qeveria e Mbretërisë së Bashkuar lëshoi ​​një listë për vendet për të cilat nuk ishte më e nevojshme të bëjnë 14 ditë karantinë.

Kjo përfshin Zvicrën, si dhe shtetet fqinje si Francë, Gjermani, Austri, Itali dhe Lihtenshtajn.

Irlanda Veriore, Uellsi dhe Skocia gjithashtu kanë hequr kufizimet e tyre në karantinë për Zvicrën.

Megjithatë ka rregulla të ndryshme të izolimit dhe dënimeve në varësi të vendit ku po udhëtoni në Britani të Madhe, deklaroi ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Bernë, përcjell albinfo.ch.