Kosova

Video: Mediet e huaja kanë publikuar pamjet me dron të ikjes së grupit serb në Zveçan

Video, pamje me dron nga largimi i grupit serb që sulmoi Policinë e Kosovës

Mediet e huaja kanë publikuar pamjet me dron të ikjes së grupit serb në Zveçan, i cili sulmoi Policinë e Kosovës më 24 shtator, përcjell albinfo.ch.

Pamjet pasqyrojnë lëvizjet e grupit sulmues të armatosur në Manastirin e Banjskës.

Rreth 30 persona të maskuar me uniforma luftarake u larguan në manastir pasi hapën zjarr ndaj patrullës së policisë pranë fshatit Banjska në orët e para të mëngjesit të së dielës, duke vrarë policin Afrim Bunjaku dhe plagosur një tjetër.

Ata thyen portat e manastirit me një transportues të blinduar të personelit përpara se të barrikadoheshin me priftërinjtë dhe të vizitonin pelegrinët.