Kosova

Kosova pa medalje nga xhudistët në Grand Prix

Në Linz të Austrisë është mbajtur gara Grand Prix në xhudo ku u mblodhën 455 atletë nga 72 shtete të botës, duke përfshirë edhe Kosovën që mori pjesë me gjashtë atletë, përcjellë albinfo.ch.

Erza Muminoviq 52kg, Flaka Loxha 57kg,  Laura Fazliu 63kg, Loriana Kuka 70kg, Akil Gjakova 73kg dhe Shpati Zekaj 100kg ishin xhudistët e Kosovës që morën pjesë.

Ndryshe nga herët e tjera, xhudistët kosovar dolën nga gara pa asnjë medalje. Performancën më të mirë e pati Loriana Kuka në vendin e pestë dhe Akil Gjakova në të shtatin, shkruan klankosova.